5 המניפולציות האחרונות במשא ומתן

בהרכבת הרשימה המניפולציות הנפוץ ביותר במשא ומתן על הליהוק בונוס הקשיים שנגרמו בנושא – אילו הם השימושיים ביותר? כתוצאה מכך, מסווגת על בסיס – הפעם האחרונה איתם חווה את עצמו. Top 5 תהיה הבאה. 1. הדגמת האלטרנטיבה הטובה ביותר – אנחנו, כמובן, אתה עובד טוב, אבל הנה חברה במשרד הבא מציע בתנאים נוחים מאוד של משלוח ותשלום. האם אתה מוכן להציע לנו אותם תנאים? כמעט כל נישה יש תחרות – ולכן יש הצעות דומות.

במהלך המו"מ יש כל כך היריב יכול לנסות להשיג ויתורים נוספים והנחות – הוא מצביע על חלופה ההצעה שלך כי הוא יכול לבחור חברה אחרת, והופך כל כך שאתה נותן יותר, מציעים יעיל יותר. כיצד להתמודד עם? הערכת ההצעה שלו כראוי. אם אתה בכוונה להראות אלטרנטיבות, אז אתה פשוט מציאה "מלוכלך", כי אחרת היו נכנסים ארוך על הסכם עם מתחרה. אין צורך לעשות כזה "טיעונים" בחישוב. לא מיד ויתורים זהה – יש לך גם אפשרות בחירה. 2. הזיכיון על ידי לקוחות פוטנציאליים. לפעמים, כאשר פנה להקים מתרחשת, מניפולציה כזו: אתה בטוח כוונה ליצור שיתוף פעולה לטווח ארוך תועלת הדדית, ולבקש את זה בתנאים וויתורים מיוחד "לפתח את היחסים".

מה לעשות? מצד אחד, את מערכת היחסים ארוכת הטווח היא תמיד מועילה והם צריכים לבנות ולפתח. מצד שני, כפי שאני נתקלתי, אם להכריז על זה ראשית, זה כנראה פיקציה. גולן טלקום בהחלט מביע דעה מלומדת. לכן, אנחנו יכולים לצנן את האויב לומר כי היחסים האסטרטגיים נבנים צעד אחר צעד. – כן, אנו מעוניינים בשיתוף פעולה לטווח ארוך איתך. האם יש לך מוניטין מבריק! הצרכים שלנו גדלים עם כל יום שעובר. אנחנו מוכנים להתקשר בחוזה עם אתה מקווה לקחת את המשחק הראשון במבחן, בחינם. – אנו מעוניינים גם בפיתוח של יחסים כאלה, ביד אחת. מצד שני, מערכת יחסים צריכה להיבנות לאט, צעד אחר צעד, כך שזה עדיין מוקדם מדי לדבר על הפרשה של כל מוצר בטווח שלנו בחינם. בואו נתחיל עם העובדה כי ההזמנה הראשונה שלך אותך אישית, ולהפעיל prokontroliruete במונחים מדויקים כאות לרצינות הכוונות שלך. 3. יתר הדרישות. כמו כן, הצורה הנפוצה של מניפולציה. המהות של זה, כאמור כת הבונוס השלישי, לנפח את הדרישות מקסימלית מה קרה לסגת. כיצד להתמודד עם? כאשר היריב שלך מעמיד דרישות בלתי הולמת, עדיף להפחית את הכל לבדיחה, ואמר: "אנו מבינים את האיוולת של הרגע." או לעשות את אותו הדבר כל כך לקוי ההצעה. – יש לנו רקורד מוכח בשוק זמן רב כחברה אמינה ומקצועית. לכן, אין לנו פחד לעבוד על תנאים מיוחדים מראש, ובדרך כלל מציעים שיתוף פעולה: תחבורה, לעזור הצוות שלו, התזמון וכאלה. אנו מקווים כי נוכל להיות איתך לא עבדו באותם תנאים. – כמובן, אני לא צל של ספק. בגלל זה כתבתי לך. וזה מאוד מקווה כי בתנאים כאלה אתה כל להפוך ליום, התוצאות תביא אותי הביתה וכאלה. 4. "אנחנו – מונופול". תארו לעצמכם מצב שבו יש לך עסק עם שחקן מרכזי. וזה מתחיל אתה מציין דה כך הרבה, אבל הם יוצאי דופן, וכן, הם אומרים, אתה זקוק להם יותר ממה שהם בך. – אנחנו מונופול, וחסר משמעות ולכן כדי לדון במושגים. איך לפעול? אני רואה את האפשרויות הבאות: (1) יכול להצביע על אי קבילות של סחיטה כשיטה של ​​משא ומתן: "אתה אני רוצה לעשות כך ללכת? אז זה לא משא ומתן. יחסים ארוכי טווח צריך להיות מבוסס על תועלת הדדית, ולא סחיטה. איך לבנות את הקשר שלנו עוד יותר, אם אנחנו מסכימים? "(2) עשוי להיות רמזים לשאול על חלופות, מה האפשרויות האחרות vozmzhny בשבילך, (3) יכול ישירות לספר לך על האפשרויות שלך. 5. סחיטה. האם אתה נתקל במצבים שבהם אתם מציעים לקחת התחייבויות נוספות או בתנאים האיום של השלכות שליליות? – יש לנו חיבור. עדיף להיות חברים איתנו, מאשר להיות אויבינו. מה לעשות? לסיים את המשא ומתן. אם סחיטה זה אמיתי, אז אתה צריך לחשוב על האפשרות של הכללית שיתוף פעולה, משום מה עבד ישתמשו את המכשיר. ואם אין לך את הבחירה לא להסכים, אתה צריך להעלות את השאלה: "איך תהיה מערכת היחסים שלנו בנויה, אם אתה מתחיל עם האיומים? כמובן, יש לנו מסכים, אבל אנחנו לא אוהבים ". אם זו סחיטה – בלוף, או משהו מתחום הפנטזיה, עליך: (1) עולה כי שיטות אלה אינם רשאים לנהל משא ומתן, או (2) להתעלם מילים כגון רעד ריקה האוויר.