אנרגיה גאותרמית

אנרגיה גאותרמית נקרא חום מאוחסן מאובן, בשימוש מבחינה כלכלית. ישנן מספר תאוריות על מקור אנרגיה גאותרמית. כעת ההנחה היא במידה רבה אבל, זהו כשליש כאשר כדור הארץ נבנה על-ידי דיסקת (אוסף של רוק חומר על-ידי הגוף במרחב, יש מומרת לאנרגיה הקינטית חום) והשאר גדול יותר על-ידי קבוע דעיכה רדיואקטיבית של איזוטופים (למשל בבתי-גידול # איזוטופים של אורניום; אך גם חום זה משתחררת האנרגיה) פיתחה. ליבת כדור הארץ היא שתדעי עם טמפרטורות של עד + 5000 ל- ° C, תוך הקרקע ישירות מתחת לכפות הרגליים בגרמניה השנתי + 7-10 ° C הוא חם. באזורים געשית, הטמפרטורה יכולה כבר קרוב לפני השטח עד כ + 100 ° C ' עולים '. כאשר הטמפרטורה משתנה ירידה חזקה, הטמפרטורה מתחת לאדמה נשאר כמעט קבוע. התעבורה של חום מהפנים של כדור הארץ מבוסס על שתי תופעות פיזיות: מצד אחד סלע חום דרך הקרקע עקב הליכה בטבע התרמודינמיקה של יציאת קר חם.

מצד שני, שידור גזים, מאגמה (הרי געש, לדוגמה). האדם משתמש באנרגיה עבור-10,000 שנים; כבר Neanderthals מבושלים עם מעיינות חמים. הרומאים נהנית המרחצאות שלהם. העידן המודרני יש כפול האפשרויות: השמש בשימוש מים מעיינות חמים ליד משטח בתחילת המאה ה-20 לחום. תחנת כוח גאותרמית הראשון בעולם בטוסקנה (איטליה) נבנתה בשנת 1913. טורבינת קיטור מופעל, לכן, חשמל יוצרו.

המחקר כולל מתקדמת מאז מאד. כך, יש האפשרות, דרך קידוח כ מ־5000 מ' עומק (150-200 ° C), המחויבים להפקת חשמל על ידי חימום מים בינתיים. היתרון של אנרגיה גאותרמית: הוא מאגר נדלה של אנרגיה, ניתן להשתמש שוב, לסביבה נחמדים. מכיוון המחקר הגדיל את הרווחיות באמצעות טכניקות חדשות, זול יותר, הוא משמש יותר ויותר.