תור ולוקי בארמון המלך ענק: מקרא נורדיקה מיתולוגיה נורדית

אחד מהקטעים המפורסמים ביותר ב פרוזאית גיל, המקור הגדול ביותר של האגדה נורדי / מיתולוגיה השמיכה, הוא המפגש בין תור, לוקי, המשרת שליוו אותם, בשם Pjalfi, עם הענק Útgarða-לוקי (לא להתבלבל עם לוקי האדון של שקרים) ואת האתגרים המוצע על ידי אותם. Pjalfi הצטרף תור, לוקי כתשלום לפגיעה הנגרמת לאחת החיות ירי תור המשאית. -El Trueno de Dios היה את היכולת להביא חיים. אל בעלי החיים, ולא לעתים קרובות אכל משלהם חיות של פגיעה, איסוף עצמותיהם וחזר אותם לחיים למחרת. . אבל הייתי היעד הפעם Pjalfi לשבור באחת מעצמות בעלי חיים מבושל טרי, כאשר תור החזיר אותה לחיים החיה נפצע. לפיכך, כפי שהוזכר כבר, התשלום של Pjalfi היה הפוך משרתו של אלוהים. שלוש, תור, לוקי, Pjalfi להגיע לטירה של הענק Útgarða-לוקי, מי מקבל אותם ומוביל אותם בכיתה, היכן יש להתחיל את האתגרים.

מוזר, כי הם האורחים כמה אתגרים מי מציע את הראיות. הראשון כדי לקבל את האתגר הזה הוא לוקי, מי אומר לאכול מהר יותר מכל אחד אחר. הענק מעביר את האתגר של לוקי הגירסה, מי אוכלת את האוכל, העצמות, אפילו את מגש עץ שבו שימש מזון במהירות מרשימה, להביס את לוקי. בשני מעורבת היא Pjalfi, שטוען מהר מאוד. המלך מזמינה אתכם לקבל את האתגר Hugi, שמתכופף במהירות לצעירים. תור מוצג לבסוף. תהיה צמא כמו שאני, מתיימרת להיות מסוגלים לשתות.

יותר מכל אחד אחר. המלך מציע לך בתור קרן, אומר בנו של האל אודין היו מי שתה הוא התוכן של הקרן בלגימה אחת. ביבי ביבי תור, עם זאת, למרות מאמציהם, זה פשוט משפיע רמת הנוזל טיפות קצת. המלך ענק מתוודה על שביעות רצון שלו, כי הם הבטיחה לו שיש תור לא יריבו של כל מעשה, והוא מציע משהו שונה: שאל כדי להרים את החתול שלו מן הקרקע. תור מנסה להשתמש בכל כוחו, אבל הוא מקבל רק להעביר את החיה. אז הענק מספר לו כי במקרה של להכות אישה זקנה מי הביס בקרב לוחמים רבים כבר, תור, לאחר הצגת לתחרות, איבד. אחרי שביליתי נוסעי הלילה הם מוכנים לעזוב. הענק מלווה אותם אל היציאה. ואז מתוודה זה על תור שהוא חש פחד לפני את עוצמתו, ואומר לו למה אין הם חשים בושה, כי הוא השתמש קסמים כדי להביס אותם; הקרן שתה תור היה מחובר האוקיינוסים, כאשר הוא שתה אותו הוריד את הרמה של האוקיינוסים והחל הגאות והשפל. החתול היה הנחש של האסגארד שמקיף את העולם, האל עוצמה חייב להרים את זה באוויר. האישה הזקנה היה למעשה מוות, שהכו אינספור לוחמים. האתגרים של לוקי Pjalfi היו גם אשליות, הגירסה היה ייצוג של האש שהן בערך הכל ואני הסיס Hugi, למעשה חשבתי. תור מרגיש נעלב על-ידי זו הונאה ומחליט לפגוע הענק עם הפטיש שלו מרהיב Mjolnir, אך הטירה והן העמעום ענק, אל הנוסעים שלוש במישור המדברי. נאוול Gladish.